image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Місто майбутнього: комплексний розвиток

16:12 17.11.2021

«Місто стає таким, яким його роблять люди!» Такий головний меседж проекту розвитку Мелітополя на 10 років, який виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням урядів Німеччини і Швейцарії.

16 листопада  відбулась робоча нарада щодо представлення напрацювань з проекту «Інтегрований розвиток міста Мелітополь-2030».

Напередодні засідання тринадцятої чергової сесії Мелітопольської міської ради, яке оголошено на 26 листопада, депутати опрацьовують питання порядку денного в депутатських комісіях, проводяться громадські слухання та засідання робочих груп. Низка питань стосується обговорення бюджету, цільовим програмам на 2022 рік і стратегії інтегрованого розвитку міста до 2030 року.

У 2019 року Мелітополь став восьмим містом — учасником проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні», разом зі Львовом, Чернівцями, Вінницею, Житомиром, Києвом (Подільський район), Полтавою та Харковом. Метою проекту є розробка Концепції інтегрованого міського розвитку міста Мелітополь до 2030 року, яка стане основою соціально-економічного розвитку міста в просторовому вимірі. На робочій зустрічі  координатори проекту та депутати  міської ради розглянули напрацювання 11 професійних експертів і робочих груп.

– Ми розуміємо, що такі стратегічні планові документи мають бути в кожній громаді, у кожному місті, – наголосила на відкритті засідання заступник міського голови Ірина Рудакова. – Сьогодні ми прослухаємо наших експертів і побачимо, що аспект планування охоплює всі сфери нашої діяльності. Важливо, щоб всі розуміли, що не може окремо розвиватися архітектура без туризму, економіка без культури і так далі, всі галузі, що розвиваються в нашому місті, повинні гармонійно бути пов’язані один з одним, і в цьому є сенс документа, який ми прийматимемо. Наразі зараз побачимо професійні погляди експертів на наше місто. На сесії міської ради розглянемо цю концепцію, тому дуже важливо, щоб сьогодні ми дали оцінку всім напрацьованим документам, представленим сьогодні, щоб розглянути їх ще раз, посперечатися, висловити й внести зауваження, які будуть враховані нашими експертами.

В стратегії розглянуто 11 напрямків, над кожним з них працювала робоча група з експертом на чолі. На зустрічі були доповіді по кожному напрямку і відбулась презентація сайту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ». Тепер кожен має можливість ознайомитися з проектом про інтегрований розвиток Мелітополя на веб-сторінці http://irm.mlt.gov.ua/