image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Майдан стояв за справедливість

13:44 24.11.2021

21 листопада, до Дня гідності та свободи, який в Україні традиційно відзначається з 2014 року, в Мелітополі відбулась церемонія покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку та меморіалів загиблих учасників АТО/ООС, а священики різних конфесій провели панахиду за Героями Небесної Сотні та за Героями, які загинули в російсько-українській війні.

 

На заходах згадували про мужність та патріотизм учасників Української революції (1917-1921 рр.), Помаранчевої революції (2004 р.) та Революції Гідності (2013-2014 рр.), а також тих, хто зараз боронить незалежність нашої держави.

В урочистій церемонії  покладання квітів взяли участь народний депутат України Сергій Мінько, керівники міста та району, представники виконкомів та депутати міської й районної рад, громадські активісти, учасники АТО/ООС, волонтери та студенти вищих навчальних закладів. Після покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку та меморіалів загиблих учасників АТО/ООС, в краєзнавчому музеї було проведено захід, присвячений  тим подіям, коли український народ разом, на одному подиху, відстоював справедливість, незалежність країни і свій вибір. Про трагічні сторінки історії країни, ті часи, коли було захищено громадянські права і свобода держави та її європейський вектор розвитку, розповідали волонтери, учасники Майдану в Києві та Мелітополі.

Ольга Гайсумова та Олекса Ревенок згадували, яким був настрій Майдана, як гостро відчувалися сила єдності та безмежна гордість співвітчизників, що були там поряд. Від імені молоді міста виступила студентка МДПУ Анастасія Сухомлинова, яка подякувала борцям за незалежність і свободу країни та висловила надію на спокійне і успішне майбутнє.

З нагоди Дня гідності та свободи у читальному залі Центральної міської бібліотеки ім. М. Лермонтова розгорнуто тематичну книжкову виставку «Події, що змінили долю України».

У неділю, 21 листопада, біля пам’ятника Тарасу Шевченку було проведено мітинг, оголошений мелітопольським осередком Європейської Солідарності.

Священики різних конфесій провели панахиду за Героями Небесної Сотні та за Героями, які загинули в російсько-українській війні. Наприкінці заходу були запалені лампадки на їх честь.

Активісти Майдану зазначили, що ініціативність і консолідація громадян допоможуть нашій країні йти вперед і процвітати.