image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

В Обільному відкрили новий храм

19 листопада в с. Обільне Семенівської територіальної громади відбулося архієрейське освячення та відкриття нового храму Православної церкви України Архістратига Божого Михаїла. Прийшли на свято місцеві жителі, приїхало духовенство, очолив подію єпископ Запорізький та Мелітопольський, владика Фотій. Зустрів почесних гостей отець Андрій, який є настоятелем храму.

Освячення відбулось напередодні Дня села, 21 листопада, який збігається з церковним святом Собором Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних.

При урочистому освяченні нового храму владика Фотій провів богослужіння, благословив настоятеля храму та мирян і щиро подякував усім, завдяки кому було храм побудовано.

Він вручив Валентині Зінченко орден Святої рівноапостольної княгині Ольги, Сергію Зінченку, Олексію Глухарьову, Мирославу Савчуку, Павлу Шкарупі та Віктору Романову — ордени святого архістратига Михаїла, посвідчення, підписані главою Православної церкви України, митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм.

— На початку проектування і будівництва поряд завжди був отець Валерій, настоятель Мелітопольського храму  святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. Багато дав порад, підтримував, дуже йому вдячний, — розповів місцевий аграрій, меценат, депутат сільської ради Сергій Зінченко, за ініціативою якого почалось це будівництво, й надалі ведеться благоустрій храму і території. — А рішення побудувати храм було прийняте, коли померли мої тесть та теща, я тоді подумки дав їм слово. Дуже радію, що втілив у життя свою мрію й виконав обіцянку. Самому було б дуже складно потягти такий проект, і тому вдячний небайдужим людям, своїм колегам-аграріям і друзям, які стали меценатами, партнерами, допомогли фінансами і будівельними матеріалами. Настоятелем храму став отець Андрій, він також завзято облаштовує храм, підтримує словом і  допомагає, бо ще ми продовжуємо роботи. Облаштовуємо над дзвіницею дах, робимо облицювання сходів тощо. Роботи ще багато.

Будували приміщення храму більше двох років. Місце під нього освятили у липні 2019 року. Відтепер мешканці Обільного мають свою церкву, яка може вмістити близько 200 парафіян. Отець Андрій проводитиме служби у неділю та у свята, а також за потребою селян – хрестини чи вінчання чи якусь іншу службу, яка буде потрібна селянам.

— Я завжди поряд, бо тепер мешкаю в селі зі своєю родиною. Це зручно. Сергій Зінченко спеціально для цього придбав та відремонтував будинок поряд з храмом, — розповів настоятель храму отець Андрій, — Потрібно ще дороблювати і впорядковувати, можливо, хто з людей може ікону пожертвувати для облаштування храмового приміщення, але головне -освятили храм, і він діючий. Зараз плануються розпис стін, ми вибираємо, хто буде займатися цим. Сподобався розпис храму у с. Менчикури, можливо, цей художник буде працювати і в нас, знову ж за допомогою Сергія Зінченка.

— Ні, це не лише моя участь, на освяченні храму, побачивши білі стіни, аграрії Семенівської сільської ради Олександр Кудикін, Роман Кириченко і Олександр Хруп вирішили допомогти і профінансувати разом зі мною розпис храму, — пояснив Сергій Зінченко.

На наступному храмовому святі селяни прийдуть на святкове богослужіння у вже красиво розписаний і облаштований храм.