image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Валерія Матвієнко: Час владі та суспільству прислухатись до справжніх професіоналів

Державний діяч від звичайного політика відрізняється тим, що дивиться далі, аніж найближчі вибори. Час підтвердив далекоглядність Юлії Тимошенко, яка від самого початку бачила пастку, закладену Петром Порошенком в «Мінських домовленостях». 

Держава-агресор і сьогодні намагається використати їх для політичного контролю Росії над Україною через фактичне «приєднання» нашої держави до ОРДЛО.

Юлія Тимошенко послідовно виступала проти мінської оборудки Порошенка і пропонувала реальний шлях виходу на основі Будапештського меморандуму, що гарантував непорушність українських кордонів (з Донбасом і Кримом). Саме цей шлях дозволяв Україні повернути собі суб’єктність. Тепер про Будапешт згадали й американці. І не коментатори чи радники, а голова об’єднаного комітету начальників штабів, генерал Марк Міллі. За його словами, саме Будапештський меморандум гарантував суверенітет і територіальну цілісність України. Показово, що й найбільшу підтримку нашій державі зараз надають США і Британія, країни, що підписували меморандум. Про згубність Мінських домовленостей  тепер говорять і представники української влади. Секретар РНБО Данилов визнав, що їх виконання призведе до втрати Україною незалежності, а то й до розвалу держави.

Однак вище керівництво не насмілюється сказати це вголос і відверто пояснити партнерам, чому виконання «Мінська» неможливе. Володимир Зеленський заявив, що навіть «не пам’ятає», хто підписував ці домовленості – хоча зазвичай згадує Порошенка постійно, але виконувати їх все одно планує.  І це лише підкреслює слабкість нинішньої влади, що є наслідком її відірваності від інтересів народу і втрати довіри громадян. Але як може бути інакше, якщо внутрішня політика цієї влади спрямована проти інтересів українців? Як може бути інакше, якщо корумпованість владної команди стає все очевиднішою? Історії з Олександром Трухіним і Сергієм Кузміних засвідчили – хабарництво та здирництво  є не окремими випадками, а суттю цієї влади. Саме тому Юлія Тимошенко не втомлюється говорити про необхідність змін – і політичного курсу, і кадрів. Переформатування влади, створення справді професійного уряду, який діятиме в інтересах людей, сьогодні є  умовою виживання країни.

 

Валерія Матвієнко — депутат Запорізької обласної ради