image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Плани по бюджету вдалося перевиконати

6 червня на засіданні чергової сесії Мелітопольської районної ради депутати вкотре переглядали районний бюджет поточного року.планы3 

Головним доповідачем з цього питання стала начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталя Супрун. Згідно її доповіді, за перший квартал 2013 року бюджет виконано на 105,9%. Зокрема, це стало можливим завдяки перевиконанню прибуткових статей. Так, виконання плану доходів від податку на прибуток фізичних осіб склав 101,4%, податок на прибуток підприємств та установ, що перебувають в комунальній власності — 200%, реєстраційний збір за проведення державної реєстрації юридичних та фізичних осіб — 83,8%, надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності, склав 115,9%.

Також Наталя Супрун розповіла, що за звітний період з бюджету витрачено 39,5 мільйонів гривень. Зокрема, за рахунок трансфертів з державного бюджету були здійснені видатки на загальну суму 30 мільйонів 464.5 тисяч гривень, видатки загального фонду без урахування трансфертів склали  9 мільйонів гривень.плани

Начальник фінансового управління доповіла депутатському корпусу, що впродовж перших місяців 2013 року повністю профінансовано всі районні програми, а також на 100 відсотків закриті соціальні виплати по захищеним статтям.

Після обговорення доповіді депутати перейшли до розгляду поточних уточнень районного бюджету. Так, фінансові ресурси будуть перерозподілені на центр первинної медико-санітарної допомоги, на оплачувані громадські роботи, окрему допомогу вирішено надати двом сільським радам, в яких не забезпечено фонд заробітної плати. Окремо за цільовою субвенцією з області 210 тисяч гривень спрямують на придбання сміттєзбиральної машини для Семенівської сільської ради.

Жваве обговорення у присутніх викликало питання проведення імунізації населення. Останнім часом в суспільстві сформувалося 2 діаметрально протилежні позиції стосовно проведення щеплення проти різноманітних хвороб.

З цього питання перед депутатами звітував начальник Таврійського міжрайонного управління Державної санітарно-епідемічної служби в Запорізькій області Андрій Мануйленко. Він наголосив на тому, що дуже важко переконувати людей в безпечності вакцини, яку їм пропонують. Єдиною проблемою може стати неправильне зберігання чи транспортування вакцини. Однак, навіть ці питання нині чітко контролюються відповідними інстанціями.

плани 2За словами спеціалістів, щороку віруси зазнають мутацій, тому вчасне проведення щеплень населенню значно знижує ризик масових захворювань.

Щодо вакцини проти різноманітних інфекцій, то тут, за словами Андрія Мануйленка, виробники ліків використовують передові наукові досягнення. Нині до розробки препаратів залучено спеціалістів генної інженерії, які в своїй роботі використовують дані чисельних всебічних аналізів можливих змін в «поведінці» вірусів, а також спираються на результати прогнозних висновків імунологів стосовно можливих ускладнень від того чи іншого штаму вірусу.

Уважно заслухали депутати і доповідь головного лікаря новоствореного центру первинної медико-санітарної допомоги Олени Твердої. Вона звітувала про структуру установи, а також необхідні обсяги фінансування і кількість штатних одиниць. Вона запевнила присутніх народних обранців в тому, що жоден медичний працівник не втратить робочого місця через реорганізацію медичної галузі.

Окрім вищезазначених питань, депутати райради також заслухали і затвердили зміни в програмах соціальної підтримки ветеранів та дітей війни, комп’ютеризації шкіл, а також окремі майнові питання.

На завершення сесії слово взяв заступник голови Запорізької обласної ради Микола Ярмощук. Він розповів, що детально вивчив всі питання порядку денного, проте моніторинг показників району викликає певне занепокоєння. Так, за підсумками першого кварталу 2013 року Мелітопольський район посідає невтішне 17 місце серед 20 районів області, а за окремими показниками взагалі критично відстає від середньообласних показників.

Депутати та керівники Мелітопольського району прийняли зауваження і запевнили обласного посадовця в тому, що зроблять все від них залежне, аби максимально виправити ситуацію.