image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Роботодавці можуть отримати компенсацію

12:27 03.07.2013

Юрисконсульт Мелітопольського районного центру зайнятості Ольга Патлаха розповіла нашому кореспонденту про компенсацію роботодавцям єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування. Порядок компенсації був затверджений Кабміном у квітні цього року і визначає механізм компенсації фактичних витрат.

— На компенсацію можуть претендувати усі роботодавці, які додержуються трьох вимог, — пояснює О. Патлаха. – По перше, компенсація здійснюється лише за тих працівників, які були влаштовані виключно на нові робочі місця з числа зареєстрованих в центрі зайнятості. Ці колишні безробітні мають бути із неконкуренто-спроможної категорії громадян. По-друге, працівник має пропрацювати на підприємстві не менше двох років. По-третє, підприємство не може бути банкрутом, перебувати у стадії оформлення банкрутства чи мати заборгованості до пенсійного фонду з виплат соціальних внесків. Якщо ці три умови витримані, підприємство отримує компенсацію. Протягом першого року роботи за працевлаштованого робітника приходить відшкодування єдиного соцвнеску. Проте, якщо цей працівник звільнений з ініціативи роботодавця раніше, ніж через два роки, підприємство має повернути усю компенсацію.

О. Патлаха зауважила, що компенсація надається за рахунок коштів служби зайнятості. Але у випадку, якщо йдеться про працевлаштування молодого спеціаліста на перше робоче місце, компенсація нараховується з державного бюджету.

Усі деталі та уточнення щодо визначення терміну «нове робоче місце», щодо переліку громадян неконкурентоспроможних категорій на ринку праці, а також інші питання можна дізнатися в Мелітопольському районному центрі зайнятості або за телефоном 5-42-76.