image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Рятують від самотності

10:35 17.07.2013

11 липня працівники районного територіального центру соціального обслуговування виїхали до Костянтинівки, щоб перевірити якість роботи соціальних працівників, які надають допомогу самотнім людям похилого віку та інвалідам. 

рятують1Заступник директора КУ «Територіальний центр соціального обслуговування громадян» МРР Тетяна Лебедєва розповіла, що установа надає послуги як на безоплатній, так і на платній основі. На плечі соцпрацівників лягає досить широкий перелік зобов’язань: «Це придбання ліків, продуктів харчування, ведення домашнього господарства, приготування їжі. Також соцпрацівник допомагає в оформленні субсидій та оплачує комунальні послуги, представляє інтереси підшефних у органах влади», — пояснила Тетяна Лебедєва.рятують2

Заступник директора центру разом із соцпрацівником побувала  у кожного з підшефних установи. Ні в кого нарікань на роботу соцпрацівника не було.

Всього територіальний центр обслуговує більше 400 мешканців району. Велика увага приділяється підбору соціальних працівників, головною вимогою до них є небайдужість та відповідальність: «Чемне ставлення, вміння співчувати — це головні якості наших працівників. Вони працюють з літніми людьми, хворими, до яких необхідно знайти особливий підхід, і наші соцпрацівники вдало з цим впорюються».

В середньому один працівник обслуговує 13 громадян. Робочий день соціальних працівників розпочинається о восьмій ранку, а час, коли він добігає кінця, нерідко сягає пізнього вечора. Кожен соцпрацівник — це не тільки помічник по господарству, це людина, яка рятує від самотності людей, що лишилися наодинці зі своїми турботами та думками. Також громадяни, що стоять на обліку в центрі та опинилися у складній життєвій ситуації, отримують допомогу у натуральному вигляді — це речі та продукти харчування.

В майбутньому спеціалісти центру планують відкрити стаціонарне відділення на базі Астраханської лікарської амбулаторії для тих мешканців району, які потребують цілодобової уваги та обслуговування.