image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Від сказу врятує щеплення

10:38 17.07.2013

З червня в Мелітопольському районі триває щеплення домашніх тварин від сказу. За графіком спеціалісти ветеринарної лікарні об’їжджають населені пункти, щоб убезпечити не тільки тварин, а й людей від тяжкої хвороби.вид сказу

Директор Мелітопольської районної державної лікарні ветеринарної медицини Ірина Баранова розповіла, що хвороба проявляється буйством тварин та ураженням нервової системи, підвищується слиновиділення, температура тіла. Головна небезпека в тому, що тварина не підлягає контролю, навіть домашній улюбленець може вкусити господаря. Якщо після укусу людина вчасно не звернеться по допомогу до лікарів, то можливий летальний випадок.

Провести планове щеплення ветеринарам допомагають представники ветеринарної міліції.

За словами ветеринарів, не всі громадяни розуміють важливість профілактики сказу і відмовляються прищеплювати домашніх улюбленців, хоча ця процедура безкоштовна. Така поведінка господарів тварин карається чинним законодавством. Інспектор відділу ветеринарної міліції ГУМВС України в Запорізькій області Андрій Федоров розповів, що згідно зі статті 107 адміністративного кодексу України ті, хто відмовляється прищеплювати тварин, притягуються до адміністративної відповідальності.

Штрафи за ухилення від вакцинації коливаються від 51 до 153 гривень. У разі неодноразового ухиляння від профілактики сказу, дані про відмовника подаються у виконавчу службу для вжиття заходу адміністративного примусу.

Спеціалісти ветеринарної служби закликають громадян не заважати їх роботі та надати можливість прищепити тварин. Безкоштовна вакцинація домашніх улюбленців триватиме до кінця серпня.