image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Перемогла «Дружба»

10:39 17.07.2013

12 липня були підбиті підсумки другої п’ятиденки жнив. ЇЇ переможцями стали працівники сільськогосподарського багатофункціонального кооперативу «Дружба». перемоглп2

За п’ять днів зі 153,5 гектара екіпаж комбайна «Массей-Фергюссон» зібрав майже 380,45 тонни зерна. Керівник підприємства Василь Масалабов, комбайнер Сергій Волжанін та водій Віктор Іванов отримали заслужені нагороди з рук районних очільників. Окрім перехідного призу імені Героя Соціалістичної Праці Івана Зорі, грамот та медалей, хлібороби отримали грошові премії від районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу.

Голова районного профспілкового комітету працівників агропромислового комплексу Володимир Авраменко, вручаючи кубок переможцям, зазначив, що колектив СБК «Дружба» вже не перший рік серед лідерів збиральної кампанії.перемогла

Як розповів Василь Масалабов, в цьогорічній зернозбиральній кампанії брали участь понад 60 працівників. Вже у понеділок, 15 липня їм вдалося повністю завершити збирання ранніх зернових. Середня врожайність на підприємстві цього року становить 22 центнери з гектара, валовий збір склав 3,5 тисячі тонн. Наразі СБК «Дружба» продовжує збирання льону, кукурудзи на силос, заготівлю кормів для тваринництва, підготовку ґрунтів під посів, обробку землі під пари, а також підготовку до збирання соняшнику.

Голова Мелітопольської районної ради Юрій Єсипенко та голова Мелітопольської райдержадміністрації Євген Любцов подякували працівникам та керівнику СБК «Дружба» за оперативну роботу під час жнив та за вражаючі результати. Кооператив «Дружба» багато років поспіль тримається у лідерах з валового збору зерна та з високої врожайності, підприємство постійно оновлює машино-тракторний парк, використовує в роботі оновлену техніку. Вирощування зернових — основний вид діяльності кооперативу. Окрім випробуваних роками сортів пшениці і жита тут також сіють експериментальні, постійно досліджуючи рентабельність того чи іншого сорту у наших кліматичних умовах. Агрономічна група веде роботу з підбору сільгоспкультур, максимально вигідних для вирощування.

СБК «Дружба» не лише лідер за показниками, але й взірцеве підприємство в плані забезпечення гідних умов праці та відпочинку своїх робітників. Під час посівної та зернозбиральної кампаній головна турбота керівництва СБК — про людей. Адже від того, як комфортно та безпечно буде їм, напряму залежить успіх усіх робіт.

За даними управління агропромислового розвитку МРДА, 15 липня зернозбиральна кампанія в районі була офіційно завершена. Аграрії Мелітопольщини разом обробили 37 865 гектарів посівів ранніх зернових. Середня врожайність по району складає 18,1 ц/га, що на 11% вище, ніж торік. Хлібороби цього року відзначають незадовільний врожай. Досягнути вищих показників їм завадили погодні умови — нестача вологи в квітні-травні. Більш-менш задовільних результатів вдалося досягти там, де збережене зрошення, чи там, де пройшли дощі. Найвища врожайність цього року зафіксована на підприємстві «Енергія-2000» — 54,8 ц/га.

Загалом на полях району було прибрано 25 699 гектарів озимої пшениці (врожайність 19,9 ц/га), 1 157 гектарів озимого ячменю (18,1 ц/га), 8 908 гектарів ярого ячменю (14,5 ц/га). Остаточні підсумки зернозбиральної кампанії 2013 року будуть підбиті цієї п’ятниці, під час традиційних районних зборів з приводу завершення жнив.