image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Епізоотична ситуація під контролем

10:42 17.07.2013

В Запорізькій області та Мелітопольському районі ветеринарною службою ведеться постійна робота з профілактики інфекційних захворювань худоби. епизлд2

Інспектор відділу ветеринарної міліції  ГУМВС України в Запорізькій області   Андрій Федоров розповів, що наразі через виникнення спалахів ящуру в Російській Федерації та африканської чуми свиней у Республіці Білорусь, ця робота посилена.

До речі, мешканці Запорізького регіону не з чуток знають про небезпеку африканської чуми свиней. Андрій Федоров нагадав, що минулого року ця хвороба завдала неабияких збитків мешканцям Приморського району. Тоді понад 220 голів були знищені, а з 10-кілометрової зони все поголів’я тварин вивезено. Після виникнення хвороби в цій зоні не можна заводити свиней ще рік. Небезпека африканської чуми в тому, що тварини лікуванню не підлягають, тож як підприємці, так і держава у разі епідемії потерпають від економічних збитків. За словами інспектора обласного відділу ветеринарної міліції, у всіх регіонах країни проводиться щеплення свиней від класичної чуми і вживаються заходи з недопущення завозу продукції тваринного походження з сусідніх держав.епизод1

Спеціалісти закликають всіх громадян, що розводять свиней, дотримуватись закритого режиму роботи підприємств.

Слід зазначити, що за невиконання ветеринарно-санітарних вимог керівники підприємств притягаються до адміністративної або навіть кримінальної відповідальності.

Мешканці Вознесенки стали більш обережними

епизод3Худобу Мелітопольського району минулого року також не обійшло одне з небезпечних захворювань — у Вознесенці в телички виявили сибірську виразку.

Нещодавно село відвідали представники ветеринарної міліції та районної ветеринарної лікарні, щоб перевірити дотримання заходів щодо профілактики захворюваності сибірською виразкою. Як зазначила директор Мелітопольської районної державної лікарні ветеринарної медицини Ірина Баранова, на даний час в населеному пункті дотримані всі необхідні норми: «Постійно прищеплюється від сибірської виразки молодняк і вся велика худоба, вівці, кози. На полі, де була виявлена інфекція, випас корів заборонено, воно пов-ністю зоране».

Ветеринари зазначають, що після спалаху небезпечної хвороби місцеві мешканці більш відповідально ставляться до профілактичного щеплення худоби.

За словами Ірини Баранової, місцева влада завжди надає необхідну допомогу ветеринарній службі та заохочує людей до профілактичної роботи з запобігання розповсюдженню небезпечних хвороб серед домашніх тварин.