image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Жнива пройшли оперативно і без втрат

11:06 24.07.2013

Мелітопольський район завершив жнива, зібравши понад 68 тисяч тонн зерна із загальною врожайністю 18 центнерів з гектара. Детально підсумки зернозбиральної кампанії керівники району та сільгосппідприємств підбили минулої п’ятниці.жнива 

Начальник управління агропромислового розвитку Михайло Данченко зауважив, що вже два роки поспіль хлібороби Мелітопольщини вирощують зерно у надскладних погодно-кліматичних умовах. Зокрема, минулого року, восени, коли закладали врожай-2013, аграріям довелося сіяти в сухий ґрунт. Як наслідок — зійшло лише 30% з посіяного. Решту сходів отримали вже після того, як в грудні після теплої погоди, пішли дощі. Проте вже навесні цього року хлібороби отримали нового удару — спека прийшла надто рано, знищивши останні запаси вологи в ґрунті.

Всупереч погоді

Дійсно, зібрати високий врожай погода завадила. Проте аграрії зробили все можливе, аби показники жнив були максимально високими.

— 68, 7 тисячі тонн зерна зібрали наші хлібороби, збільшивши вал у порівнянні з минулим роком на 10 відсотків, — підкреслив під час виступу голова МРДА Євген Любцов. — Середня врожайність склала 18 ц/га, проте є господарства, які отримали дуже задовільні показники. Це «Енергія-2000» (54 ц/га), більше 40 центнерів з гектара отримали на підприємстві «Фрідом Фарм Терра», в агрофірмі «Мир» — 28 ц/га.жнива2

— Цього року Запоріжжя зібрало понад два мільйони тонн зерна, — повідомив голова районної ради Юрій Єсипенко. — В цьому величезному снопі є й зерно Мелітопольщини. Я дякую керівникам сільгосппідприємств за проведену роботу та бажаю, аби фінансові показники, які не дотягнули з ранніх зернових, були компенсовані іншими культурами.

На жаль, традиційною після збору врожаю є проблема встановлення гідної ціни на зерно. Наразі цінова політика аж ніяк не задовольняє аграріїв. Вони готові обговорювати це питання з представниками міністерства аграрної політики. Так, депутат Запорізької обласної ради, керівник ПП «Могучий» Микола Кишко має намір зустрітися з міністром Миколою Присяжнюком та порушити перед ним це питання.

Зважаючи на всі проблеми, з якими довелося стикнутися нашим хліборобам, досягнуті результати можна вважати досить задовільними. Цього року зернозбиральна кампанія в Мелітопольському районі пройшла оперативно і завершилася в рекордно стислі строки.

— Цього вдалося досягнути в тому числі і завдяки тому, що господарства району за останні три роки суттєво оновили машино-тракторний парк, — зауважив Михайло Данченко. — Наразі на полях працюють більш потужні зернозбиральні комбайни. Окрім швидких темпів цьогорічні жнива відзначилися ще й відсутністю втрат врожаю та нещасних випадків.

— Дякую, що провели жнива швидко та без втрат, — звернувся до присутніх голова райкому профспілок працівників АПК Володимир Авраменко, — без порушень, без надзвичайних ситуацій. Дякую за високий врожай.

Загроза не минула

Окрім погоди, на врожайність зернових впливають багато інших факторів, які залежать від самих аграріїв. Так, спеціаліст фітосанітарної служби Запорізької області Ольга Журавльова вкотре звернула увагу на необхідність своєчасної обробки насіннєвого матеріалу та сходів рослин.

— Багато з господарств сіяли насінням, яке або зовсім не було протравлене, або було лише зафарбоване, або ж протравлювалося дуже давно, — висловила зауваження О. Журавльова. — Тому і результати по району дуже різні, строкаті.

Зараз Ольга Журавльова закликала обстежити поля з соняшником та кукурудзою. Через теплу зиму та аномальну спеку весною і влітку шкідники розмножуються надзвичайно швидко, заражаючи навіть ті поля, на яких дотримуються сівозмін. Врожай атакують лугові метелики, совки та огневки. Врятувати посіви можна, обробивши поля з повітря. Проте зараз в Мелітопольському районі це неможливо — найближча до нашого регіону авіація працює на полях Одещини та Херсонщини, а замінити її дельтапланами забороняється.

Євген Любцов запевнив, що райдержадміністрація активно долучиться до вирішення цієї проблеми. Адже у сільгоспвиробників лишився приблизно тиждень, поки міри боротьби зі шкідниками будуть дієвими.

Михайло Данченко також закликав аграріїв докладати усіх зусиль для збереження та нарощування врожаїв.

— На врожайність впливають попередники, ретельний підбір сортів насіння та дотримання технологій, — підкреслив начальник управління агропромрозвитку. — Ті, хто сіяв по парових попередниках, мають цього року урожай вище…

Нагороди для хліборобів

Наприкінці урочистостей лідерам цьогорічних жнив вручили кубки, медалі, грамоти та інші призи за їх досягнення. Зокрема, приз було вручено лідеру з урожайності — товариству «Енергія-2000» та лідеру з валового збору зерна — ПП «Могучий».

Районні керівники подякували аграріям за високі показники в збиранні ранніх зернових, за швидкі темпи зернозбиральної кампанії, за впровадження у виробництво новітніх технологій та головне — за небайдужість до своєї справи і бажання працювати на користь району та його мешканців.