image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Звалище відходів поблизу Зеленого має зменшитись

10:53 31.07.2013

Минулого тижня мешканці села Зелене Новенської сільської ради зустрілися з міським та районним керівництвом, аби обговорити ряд питань, пов’язаних з екологією. звалише2

Нагадаємо, що на території цього населеного пункту розташований полігон зі збору твердих побутових відходів (ТПВ), неподалік — карти рідких відходів, а також очисні споруди, якими користуються підприємства міста Мелітополя.

Компенсація за сусідство

Присутній на зустрічі з сільською громадою секретар Мелітопольської міської ради Андрій Чаппа детально розповів, яку компенсацію отримує Новенська сільська рада за те, що полігоном користуються міські комунальні підприємства «Ремондіс» та «Комунтранс», а очисними спорудами — «Водоканал». Це переважно грошові виплати, які складають 33,3% від усіх екологічних зборів, які оплачують зазначені підприємства.

звалище— Цього року «Ремондіс» та «Комунтранс» перерахували до екологічного фонду понад 582 тисячі гривень, з них 195 тисяч 57 гривень пішли до бюджету Новенської сільради, — розповів А. Чаппа. — А «Водоканал» у 2013 році перерахував понад 24 тисячі гривень до сільради. Окрім цього, наші комунальні підприємства продовжують регулярно на безоплатній основі вивозити тверді побутові відходи з території сіл Новенської сільради. А це послуги приблизно на 60 тисяч гривень на рік.

Окрім цього, Мелітополь на прохання надає посильну допомогу селам Новенської сільради. Наприклад, взимку допомагають розчищати дороги від снігових заметів.

Полігон зроблять охайнішим

Підприємства міста додержуються усіх технологій поводження з відходами і працюють над вдосконаленням цього процесу. Цього року КП «Комунтранс» виграло гранд на придбання сортувального комплексу. Як пояснив А. Чаппа, цей комплекс дозволить перепрацьовувати та більш ефективно утилізувати відходи. Крім цього, КП невдовзі придбає бульдозер, що значно допоможе приводити в порядок полігон з відходами.

Заступник голови Мелітопольської районної ради Володимир Бєлов підтвердив, що усі обов’язки перед селами міські підприємства виконують. В тому числі й ті, що стосуються модернізації роботи та, відповідно, зменшення негативного впливу на оточуюче середовище.

— Сортувальний комплекс дозволить зменшити обсяг відходів, що там накопичились, — пояснив В. Бєлов. — Тут їх будуть перебирати, сортувати та вивозити на спеціалізовані сміттєпереробні підприємства. Окрім цього, сортувальний комплекс дасть можливість мешканцям села працевлаштуватися.

Компенсаційні кошти, які виплачує місто за користування полігоном відходів, мають йти виключно на екологічні заходи. Новенський сільський голова Валентин Бутенко надав список таких заходів керівництву Мелітополя, і Андрій Чаппа звітував перед мешканцями сільради, які з них і в якому обсязі можливо виконати.

Серед пунктів, над виконанням яких нині працює міська влада — озеленіння територій, допомога у ремонті школи та дитсадка, освітлення вулиць села Зелене тощо. Присутній на зустрічі з селянами депутат обласної ради Геннадій Шанін порадив укладати подібний план дій в формі договору. Тоді селяни зможуть вимагати виконання усіх пунктів, а місто, зі свого боку, слідкувати за цільовим використанням виплачених компенсацій.