image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Реформування районної галузі охорони здоров’я

10:56 31.07.2013

Завдання щодо зміцнення і відновлення здоров’я в сучасних умовах набувають особливої актуальності.реформув

Це пов’язано з тим, що здоров’я стало одним з найважливіших макроекономічних і політичних факторів у всіх сферах суспільства. Реформування охорони здоров’я в Мелітопольському районі проводиться з певною етапністю, тому перш за все структурна реорганізація охопила первинний рівень. Вона включає чітке функціональне і фінансове розмежування первинного та вторинного рівня медичної допомоги, створення мережі установ первинного рівня у вигляді амбулаторій загальної практики сімейної медицини та їх обладнання у відповідності до табеля оснащення.

Протягом 2010-2013 років діяльність адміністрації Мелітопольської ЦРЛ, при взаємодії з Мелітопольською районною державною адміністрацією та Мелітопольською районною радою була направлена на виконання статей 16-18 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», Указу Президента України «Про національний план дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», Програму розвитку первинної медико-санітарної допомоги населенню Мелітопольського району на 2012-2016 р., прийнятого рішеннями Мелітопольської ради на п’ятнадцятій сесії шостого скликання.

Ще в 2011 році рішенням сесії Мелітопольської районної ради від 27.10.2011 р. № 4 був створений Центр первинної медико-санітарної допомоги Мелітопольської районної ради Запорізької області.

Поступово формувалася мережа амбулаторій сімейної медицини. В 2010 році Полянівська дільнична лікарня була реорганізована в лікарську амбулаторію, в 2012 р. Астраханська дільнична лікарня реорганізована в сільську лікарську амбулаторію з ліжками  денного перебування. В січні поточного року шляхом реорганізації двох ФАПів с. Семенівки була відкрита Семенівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини. На сьогодні п’ять дільничних лікарень реорганізовані в амбулаторії сімейної медицини з ліжками денного стаціонару.

В червні 2013 року на черговій сесії районної ради була затверджена структура і штатний розпис Центру ПМСД і з 01.07.2013 року Центр розпочав свою діяльність. Незважаючи на поступальні кроки реформ в охороні здоров’я і, зокрема, в первинній ланці, невирішених проблем залишається ще досить багато. Вони стосуються різних аспектів, а саме: кадровий дефіцит, недостатнє матеріально-технічне забезпечення, впровадження методичних рекомендацій та клінічних протоколів; організація вечірніх прийомів; організація в амбулаторіях виїзних прийомів лікарів-спеціалістів. Але, незважаючи на проблемні питання, колектив медичних працівників працює для покращення здоров’я населення району .

Тверда О.В., в.о. головного лікаря ЦПМСД