image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

День Малої річки

10:32 07.08.2013

Вода — основа життя, і дають її підземні джерела, озера, ріки — малі та великі. Це вимагає дбайливого ставлення до їхніх ресурсів, відновлення, бо саме вони забезпечують життєві потреби більшої частини населення, і саме цієї води недостатньо для забезпечення всіх потреб господарства держави, зокрема південного регіону, який є самим маловодним в Україні. На один квадратний кілометр Північного Приазов’я припадає в середньому від 5-10 до 40 тис. куб. м за рік, а на одного мешканця — від 120 до 400 куб. м, що в 15-20 разів менше, ніж в західних областях держави. В маловодні роки ці цифри стають ще меншими.

день малоъНа сьогодні проблема збереження малих річок  у всьому світі набула великих масштабів і вимагає негайного вирішення. В Україні особливо гострою є ця проблема в степовій зоні. В сучасних умовах людина використовує річку лише для вирішення своїх господарських потреб, які переважно негативно впливають на екологічний стан річок та басейну в цілому. Як наслідок — річка деградує, міліє і поступово зникає. Таке ставлення до річок недопустиме в сучасних умовах природокористування.

Проблема забезпечення якісними водними ресурсами гостро постала у нашому регіоні: створення ставків у межах русла річок, використання біологічних ресурсів водоймищ, забір води для поливу, розорення схилів у межах прибережно-захисної смуги, підтоплення та засмічення прилеглих територій – усе це призвело до значного зменшення водності річок, порушення їх гідрологічного режиму, обміління.

По Мелітопольському району протікають такі річки, як Молочна — 83 км, В.Утлюк — 4,7 км, М. Утлюк — 34 км, Тащенак — 42,7 км, Курошани — 18 км, Юшанли — 24 км, Арабка — 24 км, Сага — 14 км, Джекельня — 20,9 км, притока р. Молочної — 10 км — всього 10 річок довжиною понад 275,3 кілометра. Нині річки обмілілі та замулені, водонаповнення річок дуже мале, береги поросли очеретом та чагарником, а в деяких місцях ще й засмічені.

Мелітопольці !  З нагоди проведення Дня малої річки в серпні цього року запрошуємо Вас взяти участь у заходах, спрямованих на підтримання нормальної екологічної ситуації в Мелітопольському районі, в ліквідації забруднень, впорядкуванні прилеглих територій річок.

Давайте разом охороняти, зберігати, відтворювати водні ресурси нашого краю! Кожен з нас здатний зробити  свій внесок в охорону водойм. Для цього не потрібно багато часу і коштів. Головне – не зашкодь! Не засмічуй ріку, біля якої ти живеш; не залишай сміття на березі, де ти відпочиваєш; не розорюй прибережні захисні смуги; доглядай лісові насадження в прибережні зоні; дотримуйся правил полювання та рибної ловлі; вивчай свою річку!

Начальник відділу водних ресурсів Мел. МУВГ Л.І. Весніна