image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Пайщики вимагають документів на землю

10:46 21.08.2013

Наприкінці минулого тижня пайщики колишнього колгоспу імені Леніна, що в селі Костянтинівка, провели збори.  

пай3За словами одного з ініціаторів зборів Тетяни Кухаренко, їх цікавило кілька питань. Наприклад, люди хотіли остаточно з’ясувати чисельність пайщиків, яка з року в рік змінюється, а також хотіли надати ініціативній групі офіційного статусу, аби ці кілька людей могли б на законних підставах представляти пайщиків в органах влади.

Проте головним питанням дня стало прохання людей допомогти їм отримати офіційні документи на землі, які наразі перебувають під фруктовими садами.пай2

— Сад розпаювали на 737 осіб, — розповідає Тетяна Миколаївна. — Люди здали ці паї в оренду за сертифікатами, яких практично на руках не мали. Тому ми хочемо, аби нам допомогли зробити документи на землі з багаторічними насадженнями, свідоцтва на право власності. Вже багато хто стикався з проблемами при спробах оформити спадщину: на пашні її оформити можна, а на сади — ні, бо в нас немає документів.

пайЯк пояснив присутній на зборах пайщиків голова Мелітопольської РДА Євген Любцов, договори оренди укладаються лише на підставі сертифікатів, які беззаперечно є офіційним документом і засвідчують право людини на землю. Проте, якщо костянтинівці прагнуть оформити свідоцтва права на землю, слід спочатку зробити технічну документацію на загальну площу усієї землі.

Наразі це неможливо через кілька причин. Перша — зависока вартість оформлення документації. Підприємство «Мелітопольська черешня», яке уклало договори оренди з переважною кількістю пайщиків, вже витратило частку власних коштів на це. Але без матеріальних вкладень самих пайщиків повну суму зібрати неможливо. Вже кілька разів орендар пропонував оплату за паї перевести  на оплату окументації. Проте поки пайщики надають перевагу отримувати «живі» гроші на руки, а не вкладати їх на цю справу.

Головною проблемою костянтинівських пайщиків є те, що не всі вони закріплені за ділянками на схемі розпаювання. Понад 670 чоловік, які мають договори з «Мелітопольською черешнею», автоматично були внесені на карту паїв. Проте ще приблизно 70 осіб не визначились із тим, кому віддати свій пай, а отже — не мають конкретної земельної ділянки в натурі. І поки карта паїв не буде остаточно заповнена прізвищами пайщиків, технічну документацію на землю зробити буде неможливо. За підсумками зібрання, пайщики обрали ініціативну групу з семи осіб, які відтепер будуть їх офіційними представниками. Також було прийняте рішення детально розібратися зі схемою розпаювання та нарешті зрушити з місця питання оформлення свідоцтв на право власності на землю.