image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

ЛІСОВА ПОЖЕЖА — ЦЕ ЛИХО!

11:40 21.08.2013

Для обмеження розповсюдження лісових пожеж на значних площах лісогосподарського підприємства щорічно створюють десятки кілометрів мінералізованих смуг та проводять  сотні кілометрів культивації за ними.DSC06996 

Тільки у 2013 році створено 350 км нових мінералізованих смуг, та 1500 км проведено культивації мінералізованих смуг. Щорічно у кожному з шести лісництв  з метою своєчасного гасіння лісових пожеж формуються добровільні пожежні дружини, з членами яких проводяться спеціальні навчання з питань пожежної безпеки та пожежогасіння. Розроблено план взаємодії в разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з гасінням лісових пожеж спільно з Мелітопольським, Приазовським та Якимівським РВ ГУ МНС України в Запорізькій області. В червні місяці було проведено навчання по співпраці добровільних пожежних дружин лісництв та підрозділами МНС по знешкодженню пожежі в лісі. Навчання проводились на території Старо-Бердянського та Шелюгівського лісництва. За оцінкою Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства та Запорізького обласного управління з надзвичайних ситуацій, учасники спільних навчань зі своїми завданнями впорались на високому рівні.

DSC07002Мало хто знає, що 95-98 % лісових пожеж, які виникають у лісах, трапляються з вини населення. Це й не загашене багаття, це й недопалок, кинутий чиєюсь рукою на суху лісову траву, випалювання рослинності на пустирях та сільгоспугіддях. Така недбала поведінка є суттєвою загрозою, яка тягне за собою  виникнення лісової пожежі,  яка повністю або частково знищить лісові насадження. А для створення нових повноцінних лісових насаджень потрібно понад 50 років.

Також звертаємо увагу землекористувачів на Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 28.03.2013 року, в якому зазначається заборона спалювання сухої трави, стерні, соломи після збирання урожаю зернових. Від цих підпалів вогонь часто переходить в полезахисні смуги, що призводить до повної чи часткової їх загибелі. А всі ми знаємо, яку цінність мають полезахисні смуги у нашому степовому районі.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки у лісі, бережіть ліс від вогню, а він, в свою чергу, віддячить вам своїми скарбами.

Мигрин М.М., інженер з охорони та захисту лісу ДП «Мелітопольське ЛМГ»