image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Продовольча безпека — в руках аграріїв

Створення продовольчої безпеки для країни — одна із соціальних ініціатив Президента України — стала темою обговорення під час нещодавнього круглого столу, проведеного в райдержадміністрації. У його проведенні взяли участь голова районної ради Юрій Єсипенко, голова райдержадміністрації Євген Любцов, а також провідні сільгосптоваровиробники Мелітопольщини та сільські голови.

Мелітопольський район — це регіон, де сільське господарство є головним наповнювачем бюджетів всіх рівнів, тому тема круглого столу виявилася актуальною.продо2

Начальник управління агропромислового розвитку Михайло Данченко розповів, що з року в рік в районі збільшуються обсяги виробництва овочевої продукції. Це пов’язано з кліматичними умовами, а також з активним використанням зрошення.

Інша справа — у вирощуванні плодів. В цій галузі вирішальну роль часто відіграють не технології, а природні умови: зливи, град, морози.

Самі ж товаровиробники наголосили, що саме зрошення наразі їх турбує найбільше. А точніше — його зависока вартість. Для аграріїв не існує жодних пільг, як було колись. А враховуючи, що через численні пориви водоводів живильна волога не завжди доходить на поля у потрібному обсязі, то виходить, що товаровиробники навіть переплачуть.

Голова райдержадміністрації Євген Любцов запропонував звернутися до вищих органів влади з пропозицією повернути пільгову оплату зрошення для сільгоспвиробників, а також надати державні компенсації тим, хто власними силами відновлює зрошувальні системи в районі.продо

Іншою проблемою є реалізація вирощеної продукції. Дуже вдалою є участь підприємств у різноманітних ярмарках. З цієї точки зору для виробників овочів та фруктів великою допомогою у реалізації стала б організація районного сільгоспринку або хоча б відведених для тор-гівлі майданчиків вздовж автотрас.

На жаль, поки що створення цивілізованих умов для торгівлі без посередників під сумнівом.

Проте, незважаючи на негаразди та проблеми, аграрії усвідомлюють важливість створення продовольчого запасу для району та області і йдуть на співпрацю із владою. Укладений договір про наміри з продовольчої безпеки з провідними хліборобськими підприємствами району.

За підсумками обговорень під час круглого столу був укладений список пропозицій, який буде надіслано до органів вищої влади. Вирішення вказаних там проблем зможе врятувати головне і майже єдине джерело прибутків нашого регіону — сільське господарство.