image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Пайщики колишнього КСП «Колос» отримають необхідні документи на землю

10:58 28.08.2013

Нещодавно в Семенівці відбулася нарада з сільгоспвиробниками, які орендують землю у пайщиків колишнього колгоспу «Колос». Нараду очолив голова Мелітопольської райдержадміністрації Євген Любцов.pai 002 pai 001

Основною метою зустрічі було отримання пайщиками прав власності на землю. Справа в тому, що працівники колишнього КСП «Колос» досі не мають всіх необхідних документів на свої паї. Причини непростої ситуації походять ще з 1996 року, коли почалося розпаювання: «Це пов’язано з тим, що на початковому етапі паювання були допущені помилки і спочатку земля була розподілена між невеликою кількістю людей. Пізніше, інші працівники КСП «Колос» довели своє право на земельні ділянки через суд, кількість пайщиків зросла, відповідно треба  було робити нову технічну документацію. Конфлікт виник, коли через збільшену кількість людей розмір паю зменшився з 6,33 умовного кадастрового гектара до 4,54 гектара. Почалася нова судова тяганина, тому отримання державних актів затягнулося «, — пояснив Євген Любцов.

За словами районного очільника, наразі сільгоспвиробники та пайщики досягли розуміння, вже виконана необхідна технічна документація. Євген Любцов зазначає, що орендарі з розумінням поставилися до проблеми і без вагань виділили кошти на оформлення необхідної документації.

Щодо суперечки навколо розміру паїв, то в цьому питанні між пайщиками та сільгоспвиробниками також досягнута домовленість. «За кількістю гектарів питання вирішено. 4,54 умовного кадастрового гектара — саме на цій цифрі зупинилися, як наслідок, землі вистачає на всіх…», — констатує районний керівник. Та на практиці розмір паю у селян буде коливатися від 4,54 до 6 умовних кадастрових гектарів. Це залежить від кадастрової оцінки землі, яка визначається за її якісними показниками. Всі  пайщики отримають ділянки з однаковою вартістю.

Останнім кроком до врегулювання проблемної ситуації стане збір пайщиків колишнього КСП «Колос», який планується провести найближчим часом. Через велику кількість зацікавлених осіб, а це більше 1700 громадян, їх права на цьому заході за довіреністю зможуть представляти орендарі землі, бажаючі пайщики особисто зможуть бути присутніми на заході.

За словами голови райдержадміністрації Є. Любцова, до кінця поточного  року пайщики колишнього колгоспу мають отримати свідоцтва на право власності на землю.