image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

День служби зайнятості

11:00 28.08.2013

20 серпня спеціалісти районного центру зайнятості разом зі співробітниками управління Пенсійного фонду України в Мелітополі та Мелітопольському районі та районного управління соціального захисту населення провели День служби зайнятості у Костянтинівці.день 

Директор Мелітопольського районного центру зайнятості Олександр Темних розповів, що основною метою цього заходу є безпосереднє спілкування з людьми та надання практичної допомоги з працевлаштування. Під час подібних заходів громадяни можуть отримати консультації з питань працевлаштування, більше дізнатися про зміни у Законі України «Про зайнятість». Цього разу спеціалісти центру зайнятості розповіли про можливість отримання нової професії за рахунок ваучера.

Олександр Темних пояснив, що таку можливість мають громадяни, яким виповнилося 45 років, з роботою чи безробітні, обов’язковою умовою є наявність 15-річного робочого стажу. Цією програмою передбачено перелік професій та навчальних закладів, де можливе таке навчання.день2

Олександр Темних зазначає, що навчання за ваучерами не гарантує працевлаштування, але дозволяє громадянам після 45 років підвищити конкурентоздатність на ринку праці, значно розширити свій світогляд. На жаль, поки що такі послуги центру зайнятості не користуються попитом у населення. Директор РЦЗ зазначає, що наразі за цією програмою навчаються лише дев’ять бажаючих.

Окрім консультацій центру, присутні отримали інформацію щодо державної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам.

Начальник відділу прийому управління соціального захисту населення Мелітопольської райдержадміністрації Інна Гончаренко розповіла, що громадяни, які не заробили пенсію, мають право на такі виплати при досягненні 63 років, але тільки в тому разі, коли вони є малозабезпеченими.

Костянтинівський сільський голова Леонід Біленький наголосив, що заходи центру зайнятості викликають зацікавленість у костянтинівців і  є однаково необхідними як для працюючого населення, так і для безробітних.

Леонід Біленький розповів, що у сільської ради давно налагоджена тісна співпраця з районним центром зайнятості, цього року традиційно громадяни, що стоять на обліку в центрі, задіяні в оплачуваних громадських роботах.

Під час заходу присутні частіше всього скаржилися, що роботодавці обмежують вакансії надто вузькими віковими рамками. Це, за словами директора РЦЗ, є серйозним порушенням нового законодавства, за яке роботодавці нестимуть відповідальність.

Цього року День служби зайнятості вже проведено не територіях 10 сільських рад, до кінця року цією роботою планується охопити всі території району. На черзі Семенівська та Терпіннівська сільські ради.