image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Податок тимчасово скасовано

4 вересня сільські голови району зібралися на навчання, вперше після літньої перерви.

Відкрив захід голова Мелітопольської районної ради Юрій Єсипенко, який висловив впевненість, що під час навчання представники місцевих органів самоврядування отримають безліч корисної інформації.

Після нього слово взяла головний податковий інспектор Мелітопольської ОДПІ Головного управління Міндоходів У Запорізькій області Євгенія Злобіна. Вона розповіла, що  з цього року податкова служба злилась з міністерством доходів. За її словами,  такі зміни підуть на користь платникам податків, бо відтепер головна мета податкової — співпраця із платниками податків.

Євгенія Злобіна зазначила, що у зв’язку зі змінами в законодавстві, податок на житло цього року не сплачується. Громадянам, які вже встигли його сплатили, кошти будуть повернені або, за бажанням, зараховані в рахунок майбутнього платежу. Також збільшено перелік громадян, які звільнені від сплати податку, до нього включені багатодітні сім’ї,  діти-сироти.

Згідно з новою редакцією закону, нарахування податку здійснюватимуться так. Якщо у власності  громадянина наявні дві квартири загальною площею до 120 кв. метрів, вони не оподатковуються, більше 120 кв. м. до 240 кв.м. — нараховується податок в розмірі 1% від мінімальної заробітної платні. При наявності двох будинків, сумарна площа яких від 250 до 500 кв.м., податок складає 1% від мінімальної зарплатні, при площі більше 500 кв.м. громадяни повинні сплатити 2,7% від мінімальної зарплати. Якщо у власності будинок і квартира, то податок не сплачується, якщо їх загальний розмір не перевищує 370 кв.м. Закон про податок на житло вступить в дію з 1 січня 2014 року, а до липня 2014 громадяни, що зобов’язані його сплатити, отримають квитанцію з вказаною сумою.

Начальник міськрайонного управління юстиції Валерій Сорока наголосив, що для убезпечення суб’єктів господарювання від несанкціонованих перевірок, вони мають вести журнал, в якому фіксуватимуть візити всіх контролюючих служб. Під час навчання його учасники також обговорили Закон України про надання адміністративних послуг.