image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Проблеми вирішуються у сесійній залі

12:16 18.09.2013

Минулого тижня під час чергової сесії депутати Мелітопольської районної ради прийняли рішення з 27 питань порядку денного. Питання стосувалися уточнення бюджету, прийняття районних програм та внесення змін до них, поводження із комунальною власністю громади району тощо.  

IMG_3555За традицією сесійне засідання розпочали з урочистих моментів. Цього разу приводом стало вручення посмертної нагороди історику, археологу та письменнику, колишньому директору заповідника «Кам’яна Могила» Борису Михайлову від Національної спілки журналістів України. Книга Бориса Михайлова, присвячена дослідженню історико-археологічної пам’ятки «Кам’яна Могила», стала кращою в номінації «На видноті всього світу». Свідоцтво про це з рук народного депутата України Віталія Балицького під час сесії отримав Ярослав Михайлов. Навзаєм Ярослав Борисович презентував нардепу книгу батька.IMG_3577

Бюджет із дефіцитомtc «Бюджет  із дефіцитом»

Першочерговими традиційно стали питання про виконання районного бюджету. Начальник райфінуправління Наталя Супрун повідомила, що з видатків бюджет виконаний на 92 відсотки, а з надходженнь перевиконаний. До загального фонду скарбниці району надійшло 7 мільйонів 420 тисяч гривень власних надходжень. Це перевищує укладений помісячний план. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року в районному бюджеті спостерігається приріст надходжень.

Незважаючи на перевиконання певних частин, бюджет залишається недостатнім для повного забезпечення усіх потреб району. Зокрема, на захищені статті цього року доводилося брати понад 20 мільйонів гривень позики.IMG_3571

Голова районної державної адміністрації Євген Любцов підкреслив, що, незважаючи на дефіцит бюджету, район все ж вишукує можливості виконувати невідкладні справи. Наприклад, завдяки своєчасному залученню позабюджетних джерел перед початком нового навчального року, вдалося відремонтувати школи, а в дитсадках відкрити додаткові групи.

Голова райдержадміністрації закликав усіх сконцентруватися, об’єднати зусилля та максимально чітко допрацювати залишок року, який через складнощі з бюджетом передбачається напруженим.IMG_3600

Збиткова галузьtc «Збиткова галузь»

IMG_3640Заступник голови райдержадміністрації Олександр Баша під час сесії доповів про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за перше півріччя. Зупиняючись на кожній галузі життєдіяльності, він розповідав про здобутки та проблеми. Зокрема — у галузі сільського господарства і тваринництва. В усіх сільгосппідприємствах Мелітопольського району утримується понад  13 тисяч голів великої рогатої худоби (це 122% до минулорічного показника). Також відзначається приріст поголів’я овець (102% до показників 2012 р.). Натомість поголів’я корів та свиней зменшилося. Це пояснюється нерентабельністю тваринництва.

Аграрії не отримують від держави компенсацій, які діяли ще кілька років тому, не можуть брати кредити на пільгових умовах, як колись, а цінова політика на вироблену продукцію не дає шансів на прибутки.IMG_3642

IMG_3592Голова райдержадміністрації Євген Любцов також підкреслив, що в сільському господарстві багато проблем. Аграрії вже котрий рік поспіль потерпають від погоди. А відсутність фінансової підтримки з боку держави, за словами самих сільгоспників, робить цю галузь збитковою.

Присутній на сесійному засіданні народний депутат Євген Балицький закликав колег звернути увагу на проблеми розрахунків орендарів із власниками паїв. Адже, незважаючи на погоду, врожайність та інші проблеми аграрного сектора, люди розраховують на цю оплату.

Почесних мешканців району додалосяtc «Почесних мешканців району додалося»

Окрім зазначеного, народні обранці під час сесії погодилися на пропозицію присвоїти звання «Почесний громадянин Мелітопольського району» Лесі Михайлівні Кузьменко, учаснику Великої Вітчизняної війни, ветерану праці, яка все життя присвятила розвитку району. Голова районної ради Юрій Єсипенко разом із головою адміністрації Євгеном Любцовим особисто відвідали Лесю Михайлівну та повідомили її про рішення депутатів.

Також під час сесії була остаточно затверджена кандидатура головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Мелітопольського району. Ним стала Олена Тверда, яка вже кілька місяців виконувала ці обов’язки.

Загалом під час сесії депутати опрацювали усі питання порядку денного. Зокрема — ухвалили заходи до 75-тої річниці звільнення Запорізької області, внесли зміни до програми протидії захворюванням на туберкульоз та програми охорони здоров’я, затвердили розміри компенсації виплати за пільговий проїзд громадським транспортом та прийняли ще ряд питань.