image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Навчаються і користувачі, і спеціалісти

18 вересня відбулося засідання членів постійної комісії  з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації.навчаються

Очолили захід начальник відділу райдержадміністрації з питань цивільного захисту Ігор Горєв та стажист на посаду заступника голови райдержадміністрації Валерій Апостолов.

Зокрема, під час засідання головний інженер «Мелітопольгазу» Олег Квач розповів, що для профілактики виникнення аварійних ситуацій, пов’язаних  із використанням газу, проводяться лекції для мешканців міста та сіл, повторні інструктажі про технічне обслуговування газових приборів, а також навчально-тренувальні заняття для спеціалістів ВАТ «Мелітопольгаз».

Також відбуваються перевірки дотримання норм використання газового обладнання, в 2013 році під час них виявлено більше двох тисяч користувачів, які порушували норми безпеки.

Інспектор відділу з запобігання надзвичайним ситуаціям Мелітопольського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Запорізькій області Сергій Колоній зазначив, що в навчальних закладах району протипожежні заходи виконані лише на 88%. Зокрема,  там не дотримані вимоги щодо роботи автоматичної протипожежної сигналізації, дерев’яні конструкції не оброблені спеціальною вогнезахисною речовиною, недостатньо вогнегасників.

На це начальник районного відділу освіти, молоді та спорту Тетяна Безбородих відповіла, що для виконання повного переліку заходів в бюджеті катастрофічно не вистачає коштів. Обробку дерев’яних конструкцій має робити фірма, у якої є на це ліцензія, а це значно збільшує вартість робіт. За підрахунками, вони обійдуться в 728 тисяч гривень, для забезпечення всіх навчальних закладів автоматичною сигналізацією тільки розробка проектів коштуватиме 72 тисячі, а виконання всіх робіт коштуватиме 615 тисяч гривень. Що ж до вогнегасників, то районний відділ освіти  ще не розрахувався за них за 2012 рік, гроші не проходять через казначейство.

Члени комісії також заслухали інформацію про аварійні ситуації на автошляхах району та їх причини. Начальник відділення ДАІ міського відділу з обслуговування м. Мелітополя та Мелітопольського району ГУ МВС в Запорізькій області Федір Парапанов розповів, що за перше півріччя найбільше аварій сталося в серпні, травні та червні. Найпоширенішими причинами дорожньо-транспортних пригод є недотримання правил маневрування, через це сталося дев’ять ДТП, причиною семи ДТП стало перевищення швидкості.

Під час засідання  були погоджені комплексний план санітарної охорони Мелітопольського району та комплексний план дій, єдиної схеми реагування органів управління та сил при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період.