image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Шевченківські рядки різними мовами

Виконуючи Указ Президента України від 11 квітня 2012 року № 257 «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 2.03.2012 р. № 167-р «Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка та 150-річчя від дня його перепоховання», Міністерство культури України спільно з Радою національних товариств України і Казенним підприємством «Державний гастрольно-концертний центр України» провели Всеукраїнську літературно-мистецьку      акцію «Тарас Шевченко мовами національних меншин».

шевчУчасники Всеукраїнської літературно-мистецької акції «Тарас Шевченко» вклонилися Кобзареві, поклали квіти на його могилу та 19 мовами світу прочитали його «Заповіт».

Запорізька область була представлена дев’ятьма представниками з національних товариств. Очолила делегацію Президент Запорізької обласної асоціації національно-культурних товариств Наталія Козерятська.

Творчу делегацію з перебуванням на Канівській землі привітав генеральний директор Шевченківського національного заповідника Василь Коломієць, який, зокрема, зазначив, що Всеукраїнська літературно-мистецька акція «Тарас Шевченко мовами національних меншин» є однією з перших Всеукраїнських заходів у рамках відзначення 200-річчя з Дня народження відомого всьому світу поета. І знаменно, що його творчість знана далеко за межами України, а твори — перекладено багатьма іноземними мовами та не втрачають своєї актуальності й донині. І сьогоднішня подія — ще одне тому підтвердження.

Під час засідання круглого столу, який провели в музеї Тараса Шевченка, близько 90  представників національних меншин читали вірші своїми рідними мовами.

Другий день Шевченківських читань пройшов у Київській академічній майстерні театрального мистецтва «Сузір’я». Разом з заслуженими діячами мистецтва В. Нечепою та національним академічним хором України ім. Г Верьовки лунали вірші рідними мовами гостей з усіх коточків України.

Добрим словом присутні відгукнулись про ініціатора проведення цієї акції, голову Ради національних товариств України Іллю Левітаса, завдяки якому вже 10 років поспіль проводиться Всеукраїнська літературно-мистецька акція «Тарас Шевченко мовами національних меншин».