image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Центр села Нове буде зеленим

14:57 06.11.2013

Минулого тижня по вулиці Дзержинського, що у селі Нове, з’явилася алея із 134 беріз та 89 сосен.  Як пояснив Новенський сільський голова В. Бутенко, молоді дерева були висаджені на місці старих сухих тополь. центр

— Ще навесні ми викорчували старі тополі та підготували грунт для нових насаджень, — розповів Валентин Вікторович. — Зараз вирішили засадити молодими деревцями. Справа в тому, що будинки на цій вулиці розташовані лише з одного боку. З іншого, через дорогу, плануємо облаштувати футбольне поле, волейбольний та інші тренувальні майданчики. Будемо робити з цього місця сільський центр. Тому висаджена алея, безумовно, стане прикрасою вулиці, а надалі — і центру села.центр2

Мешканці вулиці Дзержин-ського одностайно підтримали рішення сільського голови про озеленіння та дружно вийшли допомагати. Дорослі та діти трудилися, аби деревця були висаджені правильно і прижилися в майбутньому. Новенці прагнуть, аби їх село було чистим і зеленим.

— Я живу в селі вже 38 років, — розповідає мешканець вулиці Дзержинського Микола Костенко, — і за цей час не пригадую, щоб проводилося щось подібне. Лише коли сільським головою став Бутенко, Нове почали облаштовувати, приводити до ладу. Він — людина енергійна, справжній господар, дуже уважний та ввічливий до людей. Нам пощастило з сільським головою.

— Колись, у 76-му році від контори до нашої вулиці висадили тополі, — додає сусід Микола Плаксін, — і більше нічого з тих часів не робилося. А подивіться, що зараз: це ж культура, це порядок, це краща екологія врешті-решт.

— У мене двоє діток і я дуже задоволена, що вони зростатимуть у доглянутому та зеленому селі, — розповідає мешканка села Ганна Шелудько. — Облаштовуються сквери, дитячі майданчики, проводиться вуличне освітлення, ремонтуються дороги. Ось дерева висаджують. Ми з чоловіком сьогодні побачили машину із саджанцями і вийшли допомогти. Адже це для наших дітей робиться.

Новенці радо підтримали ідею про озеленіння. Кажуть, що готові йти назустріч й іншим пропозиціям сільського голови Валентина Бутенка. Адже всі його нововведення несуть селу лише користь. Аби висадити алею вздовж вулиці Дзержинського, з екологічного фонду бюджету сільради було виділено майже 90 тис. грн., ще шість тисяч гривень додала райдержадміністрація. Саджанці Мелітопольського лісгоспу окрім алеї по вулиці Дзержинського ще прикрасять і територію навколо будівлі сільради — там планується досадити ще близько 100 дерев різних порід.