image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

«Чорні археологи» знов уникли покарання

15:20 06.11.2013

28 жовтня посеред поля біля села Обільне Семенівської сільради були припинені розкопки старовинного кургану, ймовірно скіфського. Трактористи, що працювали неподалік на полях підприємства «Енергія-2000», повідомили про підозрілі земляні роботи.чорни2 

Місце, в якому велися роботи, згідно з класифікацією належить не до курганів, а до могильників. Вони в нашій місцевості трапляються нечасто. За формою вони не круглі, як кургани, а овальні, бо в них поховано кілька людей. Мабуть, саме це і приваблює до місця поховання «чорних археологів» — незаконних мисливців за старовиною.

чорни3На місце події були викликані правоохоронці та представники місцевого відділку СБУ. Роботи вдалося припинити. Проте замовника робіт не знайдено. На місці котловану вдалося знайти лише одного працівника. Той розповів, що він та його напарник — робітники запорізького приватного підприємства. Нібито працювали за договором, в якому було вказано, де треба копати. Для чого — не пояснювалось. Коли виявилося, що вони риють на забороненому місці, замовник перестав виходити з ними на зв’язок.чорни

На момент, коли під’їхали правоохоронці, екскаватор вже був на дні восьмиметрового заглиблення, а його ківш прикривав круглий отвір — вхід до могильника. Водій ескаватора пояснив, що машина «сдохла» і він, на жаль, не може зараз підняти ківш та від’їхати вбік.

Семенівський сільський голова Андрій Єрмоленко розповів, що це не перший замах саме на цей могильник. Минулого року, коли укладався каталог курганів, його вже намагалися розкопати. Проте тоді для порушення карної справи правоохоронці не знайшли підстав. Зараз ситуація повторилася. Усі учасники інциденту відпущені, справи не порушено.

Аби не спокушати мисливців за старовинними предметами, яму знов засипали та розрівняли. Та чи багато часу пройде до наступної спроби розрити курган? И де гарантія, що курган засипали у тому ж стані, в якому він перебував довгі сторіччя? Чи «чорним археологам» все ж вдалося знайти те, заради чого були розпочати розкопки?