image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

60 юних науковців представлятимуть Мелітопольський район

Вже традиційно у Мелітопольському районі проводиться І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

З кожним роком популярність цього інтелектуального змагання серед наших школярів зростає, адже завдяки МАН вони отримують надзвичайно цінний досвід наукової роботи, пізнають радість відкриттів, навчаються описувати та обгрунтовано захищати результати власних досліджень, одним словом, роблять перші і дуже важливі кроки до великої науки!

Цьогоріч 107 юних науковців із 18 навчальних закладів зібралися в стінах Костянтинівського НВО «Гімназія — Мала академія наук №1 «Таврія» 25 жовтня, щоб у публічному захисті презентувати свої наукові дослідження. Як і завжди, педагогічний колектив гімназії під керівництвом Шабанової Т.С. створив комфортні умови для проведення конкурсу. Захоплюючим і неповторним було урочисте відкриття свята.

Здібних школярів з важливим досягненням у їхньому житті привітали і дали їм настанови для успішної наукової діяльності Оксана Острянська, заступник директора з довузівської підготовки, завідуюча заочним коледжем Мелітопольського відокремленого підрозділу Запорізького інституту економіки й інформаційних технологій та Антон Кашкарьов, голова Ради молодих учених і студентів ТДАТУ.

Перші кроки учнів у науку оцінювало високоповажне журі, до складу якого увійшли досвідчені педагоги шкіл району та викладачі вищих навчальних закладів: Таврійського державного агротехнологічного університету, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Мелітопольського відокремленого підрозділу Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій.

У цікавих дискусіях учні-члени Малої академії наук України презентували власні дослідження на 10 наукових відділеннях та 33 секціях. Журі відзначило високий рівень учнівських наукових досліджень. Роботи носили пошуковий, експериментальний характер, вирізнялись науковою новизною та актуальністю.

Справжня обдарованість неможлива без чотирьох складових: здібностей, креативності, бажання зробити щось та наполегливої праці. Всі ці якості притаманні нашим юним науковцям, кожен з яких під час конкурсу продемонстрував свої здібності і таланти, довівши, що є яскравою обдарованою особистістю та індивідуальністю.

Схвальну оцінку та найвищі бали отримали 60 школярів, які будуть представляти Мелітопольщину на ІІ етапі конкурсу-захисту в м. Запоріжжя. Це 22 учні із Костянтинівського НВО №1 «Таврія», вісім із Терпіннівського колегіуму «Джерело», шість із Костянтинівського ліцею «Ерудит», по чотири із Костянтинівської СРШ «Прометей» та Мирненської ЗШ, по три із Вознесенської, Новомиколаївської, Світлодолинської ЗШ, по два із Вознесенської гімназії «Орієнтир», Семенівської ЗШ та по одному із Мордвинівської, Новобогданівської, Орлівської шкіл.

Прекрасне свято інтелекту подарувало всім незабутні враження, надихнуло на нові звершення. Однак найважливіше досягнення учасників конкурсу — неоціненний досвід, який вони здобули, перебуваючи в захоплюючій атмосфері наукової дискусії.

Висловлюємо глибоку подяку всім педагогам-наставникам, які своєю безкорисливою, благородною працею плекають талановиту молодь, сприяють її підготовці до активної наукової діяльності та професійному самовизначенню.

Вітаємо переможців та їх керівників, бажаємо нових ідей, пошуків, наукових злетів і відкриттів у 2014 році.

Назаренко М. І.,  методист РМК відділу освіти, молоді та спорту Мелітопольської РДА