image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

З попелу забуття

На базі Запорізького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді відбулася чергова краєзнавча конференція «Моя Батьківщина — Україна»,  до  участі в якій запрошувалися юні краєзнавці — представники краєзнавчих об’єднань Запорізького краю, що стали призерами обласного етапу.з попелу [1600x1200]

Серед призерів була й учениця 9-Б класу Костянтинівської спеціалізованої різнопрофільної школи » Прометей»(директор Сігіда А. В.) Біленька Владислава. Вона запропонувала вимогливому журі свою краєзнавчо-дослідницьку роботу «Свинцева пам’ять «чужої» війни», присвячену війні в Афганістані (керівники роботи:  вчитель історії Ландарь О. О., вчитель української мови та літератури  Біленька С. О.).

Як розповіла сама учасниця конференції, до написання роботи її надихнуло відкриття першої в Мелітопольському районі стели, присвяченої воїнам-інтернаціоналістам (с. Костянтинівка), а також встановлення Указом Президента України В. Януковича  роком учасників бойових дій на території інших держав 2014 рік. Володарка почесного ІІ місця зауважила, що наступного року відзначатиметься 25 річниця виведення радянських військ з Афганістану, але рани цієї війни кровоточать і досі: не можуть матері забути загиблих та покалічених синів, а дружини та діти — своїх чоловіків і батьків. Ми маємо знати про страшні події дев’ятирічної неоголошеної Афганської війни й пам’ятати, що серед нас живуть люди, які в 20-30 років стали свідками й учасниками тієї «чужої» війни. Сьогоднішнє покоління має пишатися їхньою мужністю, героїзмом, подвигом.

Біленька С.О., вчитель української мови та літератури