image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Мрії збуваються

«Мрії збуваються (казка про цукрове дерево)» так зветься дослідницька робота учениці 8 класу Атманайської ЗОШ І-ІІІ ст. Лещенко Альони, яка перемогла у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу з фізики «ФізХімБіМ-2013».мрии [1600x1200]

Конкурс організований Міністерством освіти України, при підтримці Малої Академії наук, фонду П.Лебедєва. Захист учнівських робіт проводився в м. Севастополі, у Севастопольскому національному технічному університеті. На конкурс було подано 227 робіт з різних навчальних закладів. Географія робіт велика: це і захід, і схід, північ і південь нашої країни. У фінальний етап було відібрано 16 кращих робіт з фізики, серед яких була і наша робота.

Урочисто і святково було проведене відкриття фінального етапу конкурсу. Приємно зустрічали координатори та організатори Севастопольського національного технічного університету. Доктор технічних наук, професор, перший проректор СевНТУ В.А Крамарь подякував за гарні творчі роботи, їх різноманітність натхнення вчителям (науковим керівникам) та дітям. У своїй промові приділив увагу дослідницькій роботі при вирощуванні солодких кристалів. Я зрозуміла, що наша робота його вразила, її читали. А під час захисту (по черзі ми були шостими), продемонструвавши вирощене цукрове дерево, ми опинилися у центрі уваги преси, науковців, студентів, школярів та їх вчителів. Всі були вражені красою та привабливістю дерева. Ця новизна швидко поширювалась, багато бажаючих заходило в аудиторію, щоб подивитись, сфотографувати та залишити на згадку.

Захист дослідницьких робіт складався з виступу учня ( 10 хв.) та відповідей на питання журі і присутніх на конференції. Питання складні: з виявлення знань фізики, історії фізики тощо. Альоні було задано понад 10 питань, на які вона відповіла, захистила роботу гарно, не збилась, не читала, а спокійно розповідала. Я допомагала в демонстрації презентації.

Настала довгоочікувана мить підбиття підсумків та нагородження.

І місце — Плугатар Денис, учень 11 класу фізико-математичного ліцею м. Києва з темою «Магнітний генератор електрики на основі левітрона».

ІІ місце — Безрученко Дмитро, студент І курсу політехнічного коледжу м. Вінниця.

Тема: «Удосконалення електромагнітного прискорювача мас, або методи підвищення продуктивності роботи гармати Гауса».

ІІІ — місце Лещенко Альона, учениця 8 класу Атманайської загальноосвітньої школи Якимівського району Запорізької області. Тема: «Мрії збуваються (казка про цукрове дерево)».

Діти та їх керівники нагороджені дипломами і цінними подарунками. За І місце — планшет, за ІІ місце — безпровідна клавіатура та миша, за ІІІ місце — флешка 32 Гб. Ми — єдині переможці Всеукраїнського конкурсу з сільської загальноосвітньої школи. У мене викладач з Києва запитала на захисті: «Ви з фізико-математичної школи?». Я с посмішкою відповіла: «Ми із звичайної сільської середньої школи». Присутні здивувались: серед 16 фіналістів не було нікого з сільських шкіл, а діти мали досвід захистів подібних конкурсів.

Славимо Якимівщину та Запорізький край! Вчіть фізику, з нею мрії збуваються!

Карабут Г.А., вчитель вищої категорії, старший вчитель Атманайської ЗОШ