image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Новорічні ялинки під прицілом

15:22 19.12.2013

IMG_7074 (Копировать1)З наближенням новорічних свят актуальним питанням є придбання їх головного атрибута — ялинки. В цей час працівникам лісомисливських господарств додається клопотів через охочих підзаробити. Тому в передсвяткові дні охорона вічнозелених насаджень посилюється.

За інформацією директора Державного підприємства «Мелітопольське лісомисливське господарство» Андрія Приходька, охороняються ялинки стаціонарними постами та мобільними групами, до яких входять і правоохоронці. Наразі вже складено два адміністративних протоколи на громадян, які незаконно вирубували ялинки на території господарства. Браконьєрам такий «підробіток» вилився у 170 гривень адмінштрафу та 600 гривень компенсації підприємству за завдану шкоду.

Андрій Приходько розповів, що в середньому сосна кримська з лісництв Мелітопольського господарства коштуватиме близько 70 гривень. Поки що господарство реалізує новорічний атрибут на території підприємства, з 23 листопада продукція Мелітопольського господарства з’явиться на ялинкових базарах міста, також планується відкрити торговельний майданчик у смт Мирне.

Високу якість своїх дерев господарство гарантує, всі ялинки сертифіковані і є екологічно чистими, за словами спеціалістів, дерева вирощені без хімічної обробки.

IMG_7072 (Копировать1)Електронний чіп розповість, звідки ялинка

Як і минулого року, всі ялинки, що придбані законним шляхом, будуть мати спеціальний чіп. За його номером кожен зможе дізнатися місце її походження.

За даними офіційного сайту Державного агентства лісових ресурсів України, таку інформацію можна отримати декількома способами: зателефонувавши на «гарячу» телефонну лінію за номерами: (044) 587-63-73 або (044)587-73-83, також інформацію можна отримати за телефоном оперативного штабу у Запорізькій області за номером (0612) 96-08-45, на сайті yalinka.info, ще можна відіслати СМС на номер 8668, при цьому у тексті набрати forest, вказавши номер бирки (наприклад, forest 0000010).

У відповідь отримаєте повідомлення про походження ялинки. Вартість такої СМС становить 50 коп., на Київстар та інші оператори 60 коп. (без вартості ПДВ та ПФ).