image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Подякували за порятунок країни

IMG_6960 (Копировать1) IMG_6958 (Копировать1)14 грудня в Україні відзначали день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Напередодні, 13 грудня в районі відбувся круглий стіл, присвячений потребам людей цієї категорії.

На заході чорнобильці Мелітопольського району могли поспілкуватися із районними очільниками та представниками установ, фондів та управлінь.

Начальник управління соціального захисту населення Юрій Маслєнніков розповів, що в районі виплачуються всі види допомоги, зазначені у Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». До переліку грошової допомоги від держави входять компенсаційні виплати дітям-чорнобильцям, грошова допомога на продукти харчування дорослим, постраждалим від аварії І та ІІ категорій, цього року її загальна сума склала 156 тисяч гривень, також були використані додаткові оплачувані відпустки на суму 15 тисяч гривень, 14 чорнобильців отримали компенсаційні виплати на тверде паливо.

До речі, наразі чорнобильці мають право самостійно вибрати санаторій для лікування, 36 чоловік отримали безкоштовне лікування за пільговими рецептами, на загальну суму більше 13 тисяч.

IMG_6966 (Копировать1)Завідуюча поліклінічним відділення Мелітопольської центральної районної лікарні  Алла Коваленко  розповіла, що чорнобильці не поспішають звертатися до лікарні, хоча кожен з них має по кілька хвороб. Лікар запросила присутніх не зволікати і приходити на прийом до медичної установи, де їм нададуть кваліфіковану допомогу.

Голова райдержадміністрації Євген Любцов зазначив, що в районі створені всі умови для гідного забезпечення медичною допомогою в першу чергу громадян пільгових категорій. Також він наголосив, що завжди готовий надати допомогу у межах своєї компетенції в рішенні наболілих питань.

Під час зустрічі ліквідатори з сумом згадували страшні часи після аварії і зазначали, що від радіації виходила з ладу навіть спеціальна техніка.

В свою чергу заступник голови Мелітопольської районної ради Володимир Бєлов подякував ліквідаторам за їх неоціненний внесок в життя країни, за те, що вони пожертвували своїм здоров’ям ради життя інших.

У підсумку голова районної  громадської організації «Союз Чорнобиль Мелітопольського району» Аркадій Ткаченко зазначив, що звернення до районної влади та районних служб не залишаються без відповіді, чорнобильці отримують необхідну допомогу і від управління соціального захисту, і від спеціалістів районної лікарні.

Закінчився захід покладанням квітів до меморіалу «Пам’яті Чорнобиля» та вшануванням загиблих ліквідаторів.