image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

В 2014 році підвищену увагу приділять воїнам-інтернаціоналістам

IMG_8050 (Копировать1)IMG_8045 (Копировать1)2014 рік в Україні оголошено роком учасників бойових дій на територіях інших держав. 13 січня в районі відбулось засідання організаційного комітету, який відстежуватиме проведення всіх заходів  щодо збереження пам’яті про воїнів-інтернаціоналістів впродовж поточного року.

Перший заступник голови Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Баша зазначив, що в Мелітопольському районі завжди приділялась велика увага цьому питанню і  перерахував заходи, що відбулися в районі останніми роками. По-перше, це встановлення меморіальної дошки Герою Радянського Союзу Григорію Бояринову, відкриття у Фруктовому музею на його честь, минулого року в Костянтинівці була відкрита стела в пам’ять воїнів-афганців. Олександр Баша також підкреслив, що районне керівництво завжди йде назустріч у співпраці з районною організацією воїнів-інтернаціоналістів.

Загалом на території району проживає 134 громадянини, які брали участь в бойових діях в Республіці Афганістан, з них 13 — інваліди війни, 62 громадян, що брали участь у війнах в інших країнах.

Начальник управління соціального захисту населення Юрій Маслєнніков розповів, що воїни-інтернаціоналісти мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 75%, а інваліди війни у розмірі 100%. Дві сім’ї в районі, де сини загинули під час бойових дій в Афганістані, отримують пільги за обласною Програмою «Назустріч людям». Таким чином вони повністю звільнені від оплати комунальних послуг. Також воїни-інтернаціоналісти мають право на безкоштовний проїзд всіма видами транспорту. Дев’ятого травня 2013 року всі учасники бойових дій на територіях інших держав отримали щорічну разову виплату у розмірі 745 грн., а інваліди війни — від 1895 до 2415 (залежно від групи інвалідності).

Велика увага приділяється наданню медичної допомоги воїнам-інтернаціоналістам. Головний лікар центральної районної лікарні Сергій Селевич розповів, що за результатами минулого року було оглянуто 128 учасників локальних війн, з них 96 чоловік пройшли амбулаторне лікування, а 21 стаціонарне, на санаторне лікування направлено 17 громадян. Як і ветерани Великої Вітчизняної війни, воїни-інтернаціоналісти можуть лікуватись в окремій палаті та отримувати пільгові рецепти.

В поточному році в центральній районній лікарні планується проведення безкоштовного поглибленого медичного огляду цієї категорії громадян. Також в районі запланована низка інших заходів культурного та соціального характеру, присвячених учасникам бойових дій на територіях інших держав. Особливу увагу, на думку присутніх, слід приділити патріотичному вихованню молоді та проведенню різноманітних виховних годин на базі навчальних закладів району.