image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Хворі на рак запізно звертаються по допомогу

12:00 06.02.2014

3-го лютого медичні працівники району та районне керівництво обговорили проблеми в лікуванні онкохворих.хвори [1600x1200] хвори2 [1600x1200]

Районний лікар-онколог Олексій Гречаний розповів, що за 2013 рік на диспансерний облік з онкологічними захворюваннями прийнято 1128 громадян. Також він зазначив, що відсоток хворих на пізніх стадіях досить високий, у 2013 році їх кількість склала 34% , у порівнянні із 28% попередніх років. Причин цього декілька, одна з них та, що громадяни не поспішають до лікаря навіть при наявності симптомів хвороби, нехтують профілактичними оглядами.

хвори3 [1600x1200]Найпоширенішими онкозахворюваннями серед чоловіків є злоякісні пухлини легенів, а жінки частіше хворіють на рак молочної залози.

Завідуючий пологовим відділенням ЦРЛ Сергій Попов звернув увагу, що серед хворих жіночої статі є такі, що по 10 років не проходять огляд у гінеколога, а за цей час рак може повністю зруйнувати людське здоров’я.

За словами лікарів, недбале ставлення громадян до свого здоров’я значно скорочує шанси на видужання. Тому одне із основних завдань  спеціалістів у боротьбі із небезпечною недугою — профілактичні заходи.

Головний лікар Мелітопольської ЦРЛ Сергій Селевич закликав медиків якомога більше інформувати населення про небезпечну хворобу і запрошувати мешканців району на огляди.

Голова Мелітопольської районої ради Юрій Єсипенко зазначив, що в ЦРЛ необхідно створити умови для профільного обстеження категорій громадян з групи ризику і якщо в районному бюджеті не зможуть виділити для цього кошти, залучити до цієї роботи приватних спеціалістів, щоб, наприклад, на базі ЦРЛ працював мамограф. Також районний очільник порадив Сергію Селевичу доповісти про виконання районної програми з боротьби з онкологічними захворюваннями, щоб, проаналізувавши її недоліки, внести корективи.

Що ж до ефективності лікування раку, то лікарі в один голос зазначають, що на ранніх стадіях виявлення хвороби у пацієнтів є реальні шанси не тільки подовжити своє життя, а й вилікуватись. Тому вони закликають громадян не оминати лікарні та регулярно проходити медичні огляди.