image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Мешканці трьох сіл потерпають від сміттєзвалища

14:52 05.03.2014

Минулого тижня територія Новенської сільської ради була повністю засипана сміттям, яке через сильний вітер потрапило на вулиці сіл з міського сміттєзвалища. Кожного року під час сильних вітрів села Зелене, Нове та Данило-Іванівка стикаються з цією проблемою. мешканци2 [1600x1200]

Новенський сільський голова Валентин Бутенко розповідає, що це не єдина екологічна проблема. Окрім сміттєзвалища на території сільради розташовані міські очисні споруди. Таке сусідство дорого коштує селянам, під час літньої спеки неприємний запах розповсюджується по населених пунктах. Щоб сморід не потрапив у будинки, люди змушені щільно закривати вікна, аби якось відгородити від неприємних запахів малечу — дітей негайно заводять в домівки.мешканци [1600x1200]

А ось целофанові пакети не тільки засмічують навколишнє середовище, а й завдають шкоди приватному господарству селян.

— Через тиждень люди виганятимуть корів на пасовище. Першу ж тварину, що з’їсть пакет, доведеться зарізати. В минулому році у нас через целофанові пакети прямо на полі дорізали вісім корів. А їх господарі — в основному люди похилого віку, пенсіонери, які живуть за рахунок продажу молока…,- поскаржився Валентин Бутенко.

Місцева влада вже не раз зверталась до міських очільників із проханням навести лад на сміттєзвалищі. За словами голови сільради, за нормами, сміттєзвалище не може бути вище рівня землі, а звалище біля Зеленого вже близько восьми метрів заввишки, сміття нічим не загороджено. Місцеві очільники пропонують свої рішення проблеми.

— Я розумію, що бюджети пусті, нехай коштів на загородження немає, але можна хоча б дерева навкруги висадити. Ми вже пропонували допомогу в обсипці звалища, знаходили для цього землю, щоб хоча б сміття не розліталося, — розповідає Валентин Бутенко. Депутат райради Микола Димура до  рішення  проблеми підходить більш глобально: «В місті можна ставити баки для сміття, наприклад, як в Німеччині: окремо для скла, окремо для пластика, для продуктових відходів і створити сміттєпереробний цех».

Слід зазначити, що в Мелітополі неодноразово розглядались варіанти будівництва сміттєпереробного заводу, але «воз и ныне там», а, зважаючи на загальну ситуацію в країні, мешканцям Новенської сільради ще довго доведеться чекати на покращення екологічної ситуації.

Згідно з законодавством, з міського бюджету до Новенської сільради надходять екологічні кошти, на них місцеві очільники, як можуть, покращують стан навколишнього середовища. Минулого року за їх рахунок в селах сільради загалом було висаджено більше 500 дерев.

Місцеві очільники вимагають від керівництва міста убезпечити селян від засмічення території сіл. Якщо цього не станеться, вони звернуться по допомогу до екологічного департаменту області.