image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Щоб убезпечитись від сибірки

14:55 05.03.2014

27 лютого спеціалісти районної ветлікарні провели збори мешканців вулиці Садова с. Вознесенка. На них ветеринари пояснювали необхідність щеплення худоби від сибірської виразки, яку виявили у селі в 2012 році.щоб [1600x1200] 

Завідуюча протиепізоотичним відділом районної державної ветеринарної лікарні

Людмила Гаврилова розповіла, що після спалаху цього небезпечного захворювання тварини прищеплюються восени та навесні протягом п’яти років.

щоб2 [1600x1200]Вакцинації підлягає велика рогата худоба, починаючи з трьох місяців від народження, дорослих корів не прищеплюють за місяць до отелення та місяць після нього. Також прищеплюються вівці, кози та коні. На жаль, не всі селяни однаково розуміють важливість щеплень від сибірки. Людмила Гаврилова скаржиться, що іноді господарі тварин не погоджуються на щеплення, хоча воно безкоштовне. Відмову вони нічим не мотивують, мовляв, їм просто це не треба. Відсоток громадян, що відмовились від щеплення, невеликий. Але спеціалісти наголошують, що невакциновані тварини можуть стати причиною зараження всього поголів’я великої рогатої худоби у селі.

Ветеринари закликають селян не відмовлятись від процедури і зберегти здоров’я своєї худоби та власне, бо сибірка становить загрозу й для людей. Планова вакцинація в Вознесенці розпочалася з третього березня.