image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Здорова конкуренція є стимулом для розвитку шкіл

13:58 02.04.2014

26 березня відбулося розширене засідання колегії районного відділу освіти. На порядок денний було винесено чотири питання.здорова [Разрешение рабочего стола]

Учасники заходу особливу увагу приділили роботі зі зверненнями громадян. Всього впродовж 2013 року до відділу освіти надійшло 173 запити. З них 92 запити надійшло від мешканців району, 75 від педагогічних працівників. В основному звернення надходили з проханням надати довідку або працевлаштувати, але траплялися й скарги. Начальник районного відділу освіти Тетяна Безбородих зазначила, що за останній рік кількість претензій до відділу освіти знизилась. Якщо у 2012 році відсоток скарг складав 5,8% від загальної кількості звернень, то в  2013 він склав всього 4,6%. За словами спеціалістів відділу освіти, у зверненнях громадяни висловлювали незадоволення поведінкою деяких педагогів, а також просили вирішити питання підвозу школярів.

Та не всі питання були в межах компетенції відділу освіти. Так, наприклад, чимало клопоту додала проблема підвезення Семенівських школярів на навчання до міської школи. Тетяна Безбородих наголосила, що відділ освіти реагує на всі скарги без винятку, щоб уникнути конфліктних ситуацій в навчальних закладах.

Також на засіданні розглянули перспективи розвитку освітніх округів, в яких співпрацюють навчальні заклади різних типів, заклади культури та наукові установи. За словами Тетяни Безбородих, саме освітні округи дають можливість дитині отримати всебічний розвиток. Першими в районі були створені Терпіннівський, Костянтинівський та Вознесенський освітні округи. І саме школярі з цих осередків є лідерами у навчанні та науковій роботі, отримують перемогу в обласних олімпіадах, у Всеукраїнських конкурсах.

В розвитку освітніх осередків не уникнути проблем, їх робота продовжується завдяки небайдужості педагогів, хоча для них немає механізму оплати, відсутнє типове Міністерське положення про освітні округи, недостатня матеріально-технічна база. Незважаючи на недоліки, колектив кожної школи прагне розвиватися. Тетяна Безбородих підкреслює, що кожен навчальний заклад, наприклад, Костянтинівського освітнього округу, вирізняється на фоні інших та має свої особливості. Це, на думку Тетяни Безбородих, тільки додає освітянам ініціативи для творчих пошуків.

На колегії також обговорили особливості нового державного стандарту дошкільної освіти та підсумки проведення атестаційної експертизи Федорівської школи. По завершенні засідання були прийняті відповідні розпорядження до кожного пункту порядку денного.