image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Всеукраїнський Тиждень дитячого читання

Щорічно весняними місяцями бібліотеки охоплюють приємні клопоти, пов’язані з проведенням  свята — Всеукраїнського тижня дитячого читання.всеукраин

Свято має багаторічні традиції. Він був започаткований у 1944 році письменником Л. Кассилем під назвою «Книжчині іменини». Зазвичай протягом всього Тижня дітей чекає багато різноманітних заходів та приємних сюрпризів. Не став винятком і цьогорічний Тиждень книги у Мелітопольській центральній районній бібліотеці, урочисте відкриття якого відбулося 31 березня. Весь Тиждень проходив під гаслом «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає».

Для вихованців Мирненського обласного центру соціально-психологічної  реабілітації дітей було проведено театралізоване літературне свято «Книга — набуток людської цивілізації».  Головними персонажами заходу були Хвора Книга та Книжковий Лікар. Саме вони разом з бібліотекарями допомогли всім присутнім розібратися у правилах користування книгою та навчили, як обережно ставитися до неї. Також всі присутні з задоволенням відповідали на питання казкової вікторини «Чарівний кошик».

1 квітня відбулася подорож Книжковим морем «Книга — наш друг і порадник» для учнів 3-го класу Мирненської ЗОШ. Між любителями та шанувальниками книг, які подорожували книжковим морем, відбулися змагання у конкурсах «Розминка», «Казковий віночок», «Відгадай назву казки».

2 квітня пройшло традиційне свято посвячення 1-го класу Мирненської ЗОШ у читачі нашої бібліотеки «Хай книги читає завжди дітвора». У гості до малят завітала добра Королева Книг разом зі своїми помічниками — казковими героями хлопчиком-бруднулею Гришком та Зайчиком. Маленькі читачі показали хороші знання з українських народних казок та казок народів світу. Також для нових читачів була проведена екскурсія бібліотекою «Дім, який відкриває світ» та огляд дитячої літератури. По завершенню свята Королева Книг та казкові герої вручили першокласникам емблеми — «Читач бібліотеки». Читачами бібліотеки в цей день стали 26 першокласників.

3 квітня юні читачі районної бібліотеки дарували книги бібліотеці, тим самим долучались до акції «Книга в дарунок бібліотеці».

Цікаво та весело було дітям під час проведення казкової подорожі «Будуємо країну казок», яка відбулася 4 квітня для учнів 4-А класу Мирненської ЗОШ. Подорожуючи, діти із задоволенням розгадували кросворд, який підготувала їм Баба Яга, відвідали зупинки «Острів загадок», «Бюро знахідок», «Країну Казок».

Подолавши всі труднощі  та виконавши всі завдання, діти потрапили в чарівний світ казки, де і побудували «Музей українських казок».

На завершення подорожі діти взяли участь у веб-вікторині «Казковий ерудит».

Книжчині іменини «Читаємо від березня до березня» і стали завершенням Тижня дитячого читання. В цей день діти дивились улюблені мультфільми, ознайомилися з новинками сучасної дитячої прози біля книжкової виставки «В об’єктиві — КНИГА».

Толстєньова О. Є., заступник директора по роботі з дітьми