image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Лиман рятують небайдужі

16:04 09.04.2014

З 24-го березня розпочалися роботи з розчистки промоїни, що поєднує Азовське море та Молочний лиман, які проводяться під патронатом народного депутата України Євгена Балицького.

За словами народного обранця, за два-три тижні планується розчистити найбільш замулену частину промоїни. Станом на 8 квітня вже прочищено 450 м ділянки із необхідних двох кілометрів. Для повноцінного функціонування з’єднувального каналу слід розчистити промоїну завширшки до 15 м, глибиною — до 2 метрів.лиман

Роботи проводяться при залученні драглайнів — спеціальних екскаваторів, призначених для проведення великих за обсягами земляних робіт. За словами народного депутата, вартість їх роботи складає приблизно 100 тисяч гривень на тиждень.

— Всі роботи проводяться за рахунок благодійних внесків небайдужих людей. За моєї фінансової підтримки, за підтримки керівників баз відпочинку та інших громадян. Якщо не ми, то хто це зробить? — зазначає Євген Балицький.

Рятувати водойму вирішили власними силами, бо не дочекалися фінансової підтримки з боку держави. Нагадаємо, що у 2013 році нардеп привернув увагу державних очільників до проблеми Молочного лиману, навіть була розроблена спеціальна програма з відновлення малих річок Мелітопольщини, які забезпечують існування лиману. Поки держава шукає кошти, активісти намагаються у прямому сенсі власноруч рятувати промоїну. За ініціативи та підтримки Євгена Балицького було проведено декілька акцій, під час яких небайдужі громадяни за допомогою відер та лопат чистили її русло.

— Я цілий рік як народний депутат намагався отримати державне фінансування на реалізацію цього проекту. Мені розповідали про те, як «хмари розведуть руками». Наразі про це взагалі ніхто чути не хоче, — обурюється народний депутат.

Голова Якимівської райдержадміністрації Анатолій Блоха зазначає, що рятування Молочного лиману — це важлива та необхідна справа для району.

— Такої активності з розчистки з’єднувальної промоїни не спостерігалось протягом останніх років. Вважаю, що це стратегічне завдання для всього району, його вирішення впливає, насамперед, на розвиток інфраструктури, — каже він.

За словами Анатолія Блохи, на березі Молочного лиману розміщено 18 дитячих таборів в Радивонівці, один — в Охрімівській зоні та 12 — в Кирилівці. В минулому році з 18 дитячих оздоровчих центрів працювало лише сім. Через пересихання водойми оздоровлення дітей в цих центрах стало проблематичним.

З цим погоджуються й керівники дитячих оздоровчих центрів, що розташовані на узбережжі Молочного лиману. Директор ДОЦ «Лісова пісня» Алла Демченко розповіла, що відновлення повноцінної роботи таборів дозволить збільшити кількість робочих місць у районі, а також організувати відпочинок та оздоровлення дітей. Тому керівництво Якимівського району та директори дитячих центрів всіляко підтримують починання народного депутата.

Сам Євген Віталійович наголошує, що Молочний лиман має унікальну флору та фауну, з чудовими природними і кліматичними умовами для оздоровлення дітей. Зберегти цю рідкісну перлину Запорізького краю, запевняє нардеп, — наш громадянський обов’язок перед поколінням прийдешнім.

— Я тут народився, виріс. В дитинстві відпочивав в таборах на узбережжі Азовського моря і в Алтагірі. В моїй програмі, з якою я йшов на вибори, порятунок Молочного лиману — один з основних пунктів, і я його обов’язково виконаю.